Telefon: +36 30 944 9448                         Email: info@bestroll.hu                                                   

BLOG
2023.03.31 22:38

Redőny használata, karbantartása

Redőny használata, karbantartása

Mire érdemes odafigyelni a redőny használata során?

Az első használat előtt kérjük, figyelmesen olvassa el ezt az útmutatót.

Azok a károk, melyek a kezelési és karbantartási előírások be nem tartása miatt keletkeztek, nem tartoznak a garanciális hibák körébe. A viharkár nem garancia!

A redőny javítását szerelését csak szakember végezheti el.

 Ügyeljen arra, hogy távollétében a redőny mindig legyen vagy teljesen felhúzva, vagy teljesen leengedve. Erős vagy viharos szélben a redőny ne legyen „félállásban”, mindig legyen teljesen felhúzva.  Nyitott ablaknál, erős huzatban a redőny mindig legyen felhúzva.

A redőny lefelé történő mozgatását nem szabad akadályozni, pontosabban a redőny síkjában ne legyen semmilyen akadályozó tényező, pl: virágláda az ablakpárkányon, a teraszajtónál szék… stb.

A redőnyt erőszakkal soha ne tolja fel, mert az a redőny sérülését és működésének zavarát okozhatja. A redőnyt felhúzáskor nem szabad erőből felrántani, óvatosan, egyenletes ritmusban kell felhúzni, míg meg nem akad.

A redőny mozgatásakor a redőny (gurtnit / zsinórt) mindig egyenletesen és függőlegesen tartva húzza felfelé, illetve engedje lefelé.

A hevedert a redőny leengedésekor ne engedje el, hogy a redőny szabadon lefuthasson. A heveder oldal irányú mozgatásai annak idő előtti elhasználódásához vezet, ez a redőny működésének zavarát okozhatja. A redőny leengedésekor egyik kezével fogja meg a redőny (gurtnit / zsinórt) kb. az utolsó harmadánál, másik kezével húzza ki a hevedert az automatából és lassan engedje felfelé.  A redőny felhúzásakor fogja meg a redőny (gurtnit / zsinórt), ahol Önnek kényelmes és lassan húzza azt lefelé.

A gurtnis vagy zsinóros mozgatású redőnyök felhúzásakor ügyelni kell arra, hogy a felhúzás vége felé óvatosan történjen a húzás, mert a nagy erejű, gyors felhúzáskor a rejtett ütközők letörhetnek és ennek következtében a redőnytokba fút fel a redőnypalást, amit ezt követően már nem lehet leengedni.  Rendeltetésszerű használatkor keletkezett kopásokra nem terjed ki a garancia.

Törésekre, roncsolódásokra csak akkor van garancia, ha az nem a helytelen használatból vagy külső behatások hatására keletkezett.

Fagyos, hideg időben a redőny befagyhat, úgy azt nem szabad mozgatni erőszakos módon. Felhúzás elött meg kell győződni arról, hogy a redőny nincs lefagyva.

 A szúnyoghálóval kombinált redőnyöknél (de az összes szúnyoghálónál is) a szúnyogháló felengedésekor végig fogni kell a szúnyogháló kezelőjét, mert ennek elengedésekor a rúgós szerkezetű szúnyogháló felcsapódik, ami törést, meghibásodást eredményezhet.


Redőnyök karbantartási útmutatója

  1. A redőny esetleges meghibásodáskor más által végzett redőnyjavítás a garancia elvesztését jelenti, ezért a garanciaidőn belül mindig a gyártóval végeztesse el a javítást.
    2. A meghibásodás észlelésekor ne használja tovább a hibás terméket, valamint haladéktalanul értesítse a redőny készítőjét, ezzel is megelőzve a hibák súlyosbodását.
    3. Tilos bármit is a redőnyökre felszerelni.
    4. Utólagos külső házszigeteléskor tilos a redőnyszerkezetet befedni, mert hiba esetén nem lesz szervizelhető a redőny.
    5. A redőnyöket tisztítani csak oldószer és szemcsementes langyos vízzel szabad, mert ennek figyelmen kívül hagyásakor sérülhet a redőny.
    6. A redőnypalást tisztítása mindig csak függőlegesen történjen, mert az oldalirányú tisztításkor könnyen elcsúszhatnak a redőnylécek, ami akadást eredményez, Az ilyen hibákra nem terjed ki a garancia.
    7. Hóeséskor ajánlott letisztítani a hótól a párkányokat és az erkélyajtó redőnyénél lévő felületet, hogy ezzel is csökkentse a redőny lefagyásának veszélyét